KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 13766109
nr 1376 6109
Stig-Ã…ke Lund
(f. 1932), Sverige
Blyerts, Signerad, "Kungsflygare". Motivet: 45x40cm, yttermått inklusive ram: 72x61 cm
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Utrop:
500 kr
måndag 1 februari 2021
kl 20:35:09
Stig-Ã…ke Lund
Läs mer om Stig-Ã…ke Lund